Ciekawostki, informacje, rzetelne wiadomości
Władysławowo
Podróże 22 kwietnia 2021

Co robić we Władysławowie?

Władysławowo – perła nadbałtyckiego wypoczynku, miasto leżące na najbardziej wysuniętej na północ części Półwyspu Helskiego zaprasza turystów pragnących wypoczynku na jednej z najpiękniejszych polskich plaż, a jednocześnie oferuje niesamowitą ilość atrakcji. Na plaży wydzielono pięć kąpielisk strzeżonych, zabawę zapewni także jedna z największych w kraju zjeżdżalnia. Mało kto wie, że Władysławowo jest największym portem pasażerskim i rybackim. Jednocześnie jego położenie sprawia, że to najlepsza baza wypadowa do zwiedzenia i zakosztowania atrakcji turystycznych zarówno na terenie Trójmiasta jak i na całym Półwyspie Helskim.

Możliwości noclegowe

Sezon turystyczny we Władysławowie rozpoczyna się już w drugiej połowie maja i trwa do września. Na chętnych do wypoczynku w tym mieście czeka mnóstwo miejsc noclegowych. Baza noclegowa opiera się głównie na pensjonatach i prywatnych kwaterach. Z roku na rok standardy w tych obiektach są coraz wyższe i obecnie można je już uznać jako średnio europejskie. Nie mniejszym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się oferty pól campingowych i namiotowych. W lipcu i sierpniu, często bywa, że pomimo dużej bazy noclegowej brak jest oferty dla przyjeżdżających bez rezerwacji. Planując wypoczynek, zwłaszcza w tych miesiącach warto zadbać o tym pamiętać.

Władysławowo dla aktywnych

Jak w każdym kurorcie nadmorskim najwięcej atrakcji dla osób preferujących aktywny wypoczynek czeka na szerokich piaszczystych plażach. Dla osób lubiących zastrzyk adrenaliny przygotowano rejsy szybkimi łodziami motorowymi. Niesamowite wrażenie sprawi zwrotność tych łodzi oraz sposób w jaki pokonuje się fale morskie. Zaledwie kilkunastominutowa przejażdżka pozostawi na długo niezapomniane wrażenia. Porównać ją można jedynie z możliwością skoku z bungee – we Władysławowie proponowana śmiałkom wysokość wynosi 70 metrów.

Nie mniejsze przeżycia gwarantują rejsy widokowe, gdzie przepiękne pejzaże nadmorskie możemy podziwiać z pokładu jachtu lub dużego statku przypominającego kształtem dawne łodzie wikingów.

Dla indywidualistów przygotowano możliwość nauczenia się podstaw kitesurfingu – silne wiatry wiejące od morza sprawiają, że Władysławowo stało się mekką dla uprawiających ten sport także zawodowo.

Niesamowitą atrakcją Władysławowa są wyprawy kutrami rybackimi na połowy dorszy. Atrakcja ta kierowana jest nie tylko dla wędkarzy, ale także osób, które chcą zasmakować morskiej przygody.

Dla zwolenników awiacji polecamy skorzystanie z możliwości lotu paralotnią nad wybrzeżem i plażą. Starty paralotni odbywają się z klifu nadmorskiego w pobliskim Chłapowie. Nie mniejsza frajda czeka chętnych na loty widokowe samolotem lub śmigłowcem z lotniska w Jastarni.

Władysławowo to świetnie miejsce do nauki kitesurfingu / źródło zdjęć: pixabay.com

Dla osób preferujących lądową aktywność przygotowano sieć wypożyczalni rowerów, w tym wspomaganych elektrycznie a także skuterów. Najczęściej rowerzystów spotkać można na tzw. bulwarze nadmorskim prowadzącym aż do Karwi. Dla pragnących szerzej poznać nadmorskie klimaty przygotowano sieć tras rowerowych, którymi warto wybrać się min. do Bielawskich Błot lub odwiedzić gminę Jastarnia.

Miłośników pieszych atrakcji już sam spacer po Władysławowie sprawi wiele niespodzianek. Nie możemy pominąć oczywiście odwiedzenia Alei Gwiazd Sportu. Wizyta w Domu Rybaka z wieżą widokową i wystawą motyli oraz labiryntem sprawi wiele radości także najmłodszym członkom rodziny. Zwiedzając miasto nie zapomnijmy o zwiedzeniu Hallerówki, Muzeum Figur Woskowych, Ocean Parku no i oczywiście samego portu. Nie mniejsze atrakcje czekają zarówno na dzieci, jak i tych nieco starszych w sąsiadującym Lunaparku Słowińskim. Nie można pominąć także okazji, aby w niedalekim Swarzewie nie skorzystać z możliwości przejażdżki Monster Trackami.

Wiele atrakcji czeka na turystów pragnących poznać okolice Władysławowa. W sąsiednim Sławutówku musimy odwiedzić Park Ewolucji i przenieść się do czasów jurajskich. Po drodze warto zajrzeć także do osady średniowiecznej w Sławutowie.

Wieczorem we Władysławowie

Wieczorem życie towarzyskie przenosi się do lokali, których w tym mieście nie brakuje. Niewątpliwą atrakcją jest całonocna zabawa w jednym z kilku działających na terenie miasta Beach Clubów. Nie mniej turystów bawi się także w dyskotekach i klubach, których zwłaszcza w sezonie turystycznym otwartych jest wiele. Renoma Władysławowa, jako miejsca dobrej zabawy sprawia, że do miasta wieczorem ściągają turyści nie tylko z całego Helu, ale nawet wypoczywający w Trójmieście.

Planując wypoczynek nad Polskim morzem warto wybrać się właśnie do Władysławowa, gdzie ilość oczekujących nas atrakcji spowoduje, że długo jeszcze wspominać będziemy pobyt w tym nadmorskim kurorcie.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Zakopane
Podróże 16 kwietnia 2021

Poznaj Zakopane

Zakopane, stolica Polskich Tatr, zaprasza nie tylko miłośników zimowych sportów, lecz przez cały rok gwarantuje wypoczywającym mnóstwo atrakcji. Latem, gdy dni są najdłuższe do Zakopanego zjeżdżają się głównie miłośnicy pieszych ...

Planowanie podróży
Podróże 08 kwietnia 2021

Bezpieczne parkowanie przy lotnisku

Niedługo wymarzone wczasy,wylot z lotniska w Warszawie i problem. Jak dojechać na lotnisko i gdzie pozostawić samochód? Na parking przy samym lotnisku Chopina nie ma co liczyć. Został więc tylko ...

Władysławowo
Podróże 22 kwietnia 2021

Co robić we Władysławowie?

Władysławowo – perła nadbałtyckiego wypoczynku, miasto leżące na najbardziej wysuniętej na północ części Półwyspu Helskiego zaprasza turystów pragnących wypoczynku na jednej z najpiękniejszych polskich plaż, a jednocześnie oferuje niesamowitą ilość ...

BLOG P14.PL © 2021

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę