Ciekawostki, informacje, rzetelne wiadomości
Zakopane
Podróże 16 kwietnia 2021

Poznaj Zakopane

Zakopane, stolica Polskich Tatr, zaprasza nie tylko miłośników zimowych sportów, lecz przez cały rok gwarantuje wypoczywającym mnóstwo atrakcji. Latem, gdy dni są najdłuższe do Zakopanego zjeżdżają się głównie miłośnicy pieszych wycieczek, w tym wysokogórskich, zachęceni możliwością wyboru, jednej z setek profesjonalnie przygotowanych i oznakowanych tras. Wiosna zachęca do wędrówek i podziwiania budzącej się przyrody – kolorowych krokusów i przebiśniegów tworzących niesamowity pejzaż na tle soczysto zielonej trawy. Jesień kusi natomiast feerią barw. O każdej porze roku na turystów czeka niezliczona ilość atrakcji, nie tylko związanych z aktywnością fizyczną, ale także tych kulturalnych. Nie zabraknie także możliwości zabawy, zarówno dla osób zachwyconych muzyką góralską, jak i amatorów muzyki klubowej i dyskotekowej.

Zakopiańskie noclegi

Wybierając się do Zakopanego, warto wcześniej zaplanować, gdzie po całodniowych atrakcjach możemy wypocząć. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiści zorganizowany pobyt, w jednym z wielu hoteli działających na terenie miasta, jak i w pobliskich miejscowościach. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o wyżywienie, a w przypadku kapryśnej pogody, na miejscu będziemy mogli skorzystać z hotelowej oferty min. basenów i aquaparków, centrów SPA i profesjonalnych siłowni.

Nie mniejszą ilość atrakcji oferują pensjonaty. Lista tych podmiotów w Zakopanem jest naprawdę długa, a oferowane standardy wypoczynku zadowolą najbardziej wybrednych.

Nie można pominąć ofert prywatnych kwater, w których spędzimy niezapomniane chwile poznając tatrzański wystrój i klimat, korzystając z niezwykłej góralskiej gościnności. Wypoczynek w tych obiektach jest dedykowana turystom, którzy ekonomicznie podchodzą do wakacji.

Aktywnie w Zakopanem

Dla wszystkich, dla których wypoczynek w stolicy Tatr, to nie tylko spacery po Krupówkach, ilość i rodzaj przygotowanych aktywności bez względu na pogodę nie pozwoli na nudę, a często powoduje, że pobyt w tym przepięknym miasteczku jest przedłużany.

Zakopane to oczywiście zimowa stolica, ściągająca setki tysięcy amatorów jazdy na nartach, i nie tylko. Świetnie przygotowane trasy zjazdowe z całym zapleczem serwisowym, możliwością wypożyczenie nart lub desek pozwala na uprawianie tego sportu zarówno początkującym, pod opieką doświadczonych instruktorów, jak i profesjonalistom. Na amatorów łyżew, czekają przygotowane lodowiska, często umiejscowione w rejonie stoków. Nie mniejsza oferta czeka na miłośników nart biegowych. Przygotowane trasy o różnorodnej trudności sprawią, że nawet najmłodsi mogą zakosztować tego sportu. Mniej aktywnych fizycznie czekają niezapomniane chwile w trakcie jazdy na skuterze śnieżnym lub udział całą rodziną w kuligu. Z uwagi na warunki, zimowe wyprawy w góry pozostawmy zawodowcom lub zaplanujmy je z udziałem doświadczonego przewodnika.

Zakopane jest atrakcyjne zarówno latem jak i zimą / źródło zdjęć: pixabay.com

Poza sezonem zimowym, najbardziej rozpowszechniona jest turystyka piesza. Wędrówki wyśmienicie przygotowanymi szlakami, o różnej skali trudności i dystansie pozwalają na piesze wycieczki całych rodzin, w tym z dziećmi, jak i stanowią wyzwania dla wyczynowców. Na krótki dwugodzinny spacer możemy wybrać się do urokliwych Reglowych Dolin. Dłuższe, ale odwiedzane także przez całe rodziny to spacer w Dolinie Kościeliskiej lub Chochołowskiej.
Bezpiecznie większość turystów zdobywa popularne tatrzańskie szczyty, począwszy od Gubałówki i Giewontu. Wyprawa w wyższe partie gór – Kasprowego Wierchu, Doliny Pięciu Stawów i najwyższych Rysów zaplanujmy w zależności od własnej kondycji.

Nie mniejszą frajdę w Zakopanem będą mieli miłośnicy jazdy rowerem. Także dla nich przygotowano sporo ścieżek i tras. Wspomnianą już Dolinę Chochołowską możemy podziwiać z roweru, korzystając z dobrze przygotowanej trasy.

Wyzwaniem i niesamowitym przeżyciem dla cyklistów górskich będzie zapewne możliwość zjazdu po stoku Harendy, po wcześniejszym wjeździe na jej szczyt kolejką krzesełkową. Dla mniej wytrawnych istnieje możliwość wypożyczenia roweru na Gubałówce i zjazdu na Krupówki.

Dla miłośników ekstremalnych wyzwań czeka możliwość jazdy quadem wraz z przewodnikiem po leśnych, szutrowych drogach. Wyprawa może trwać od godziny do nawet całego dnia.

Frajdą, zwłaszcza dla dzieci będzie wizyta w w zakopiańskim aquaparku. Nie mniejsze emocje wywoła także wypoczynek połączony z zabawą, w jednym z wielu kąpielisk termalnych. Obok term Chochołowskich największe znajdują się w pobliskich Bukowinie i Białce Tatrzańskiej, gdzie obok wielu atrakcji wodnych można skorzystać z saun i centów SPA.

Dla ducha natomiast włodarze miasta przygotowali min. przepiękne wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki. Nie mniej chętnych odwiedza Muzeum Kornela Makuszyńskiego i Muzeum Oscypka.

Wieczorem koniecznie natomiast trzeba zasiąść w jednej z setek karczm i posłuchać góralskiej kapeli, jednocześnie korzystając z możliwości degustacji tradycyjnych potraw podhalańskich – kwaśnicy, moskoli i sera owczego.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Planowanie podróży
Podróże 08 kwietnia 2021

Bezpieczne parkowanie przy lotnisku

Niedługo wymarzone wczasy,wylot z lotniska w Warszawie i problem. Jak dojechać na lotnisko i gdzie pozostawić samochód? Na parking przy samym lotnisku Chopina nie ma co liczyć. Został więc tylko ...

Zakopane
Podróże 16 kwietnia 2021

Poznaj Zakopane

Zakopane, stolica Polskich Tatr, zaprasza nie tylko miłośników zimowych sportów, lecz przez cały rok gwarantuje wypoczywającym mnóstwo atrakcji. Latem, gdy dni są najdłuższe do Zakopanego zjeżdżają się głównie miłośnicy pieszych ...

Władysławowo
Podróże 22 kwietnia 2021

Co robić we Władysławowie?

Władysławowo – perła nadbałtyckiego wypoczynku, miasto leżące na najbardziej wysuniętej na północ części Półwyspu Helskiego zaprasza turystów pragnących wypoczynku na jednej z najpiękniejszych polskich plaż, a jednocześnie oferuje niesamowitą ilość ...

BLOG P14.PL © 2021

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę