Stroje karnawałowe

Gdy po latach przypominamy sobie czasy szkolne, natrafiamy nieraz na fotografie z balów karnawałowych. W czasach Prl-u na zabawach choinkowych królowały Czerwone Kapturki, Krakowianki czy kowboje. Dzisiaj z rozrzewnieniem przypominamy przebrania na karnawał, które z wielką pieczołowitością wykonała mama lub babcia.

Obecnie stroje karnawałowe są bardziej fantazyjne. Możemy ubrać dziecko w kostium dinozaura, świnki, astronauty czy czarodzieja. Przebrania dla dzieci są bardzo kolorowe, zrobione z trwałych materiałów. Dzisiaj, w dobie popularnych kreskówek i hitów Disney’a pociecha może na jeden wieczór przemienić się w Myszkę Miki, Elsę czy Harrego Pottera. Przebrania na karnawał możemy kupić w sieciówkach. Jeśli mamy kilkoro dzieci, bądź dużo maluchów w rodzinie, taki zakup ma sens. Stroje karnawałowe w sklepach nie są tanie. Ich cena waha się w granicach stu złotych. Taki wydatek na przebrania dla dzieci, które posłuży tylko raz, bywa dużym obciążeniem finansowym.

Wybierając przebrania na karnawał możemy skorzystać z wypożyczalni. W dużym mieście zazwyczaj jest większy wybór takich wypożyczalni. Stroje karnawałowe należy wypożyczyć z wyprzedzeniem, gdyż dokonując wyboru w ostatniej chwili może się okazać, że nie ma odpowiedniego rozmiaru lub fasonu. Do wypożyczalni trzeba wybrać się razem z dzieckiem, aby mogło dokonać przymiarki na miejscu. Przebrania dla dzieci nie mogą krępować ruchów, ponieważ na balu dzieci dużo tańczą i skaczą. Niewygodne stroje karnawałowe mogą zepsuć radość z imprezy i ograniczyć żywiołowość malucha. Idealne przebrania na karnawał uszyte są z oddychających, przewiewnych materiałów. Podczas choinkowego szaleństwa, dzieciom nie może być zbyt gorąco. Pożyczonego stroju nie musimy zazwyczaj prać przed oddaniem, chyba, że wypożyczający określił takie zasady podczas zawierania umowy. Stroje karnawałowe wymagają czasami specjalnego prania, dlatego w obawie przed zniszczeniem wypożyczalnie same się zajmują kwestią czystości.

Dodatki są wisienką na torcie każdego przebrania dla dzieci. Czarodziejska różdżka, spiczasty kapelusz czarownicy, czy korona księżniczki- to tylko niektóre z nich. Jeżeli akcesoria dołączone do stroju utrudniają swobodną zabawę, zaproponujmy dziecku aby użyło ich tylko podczas wykonywania zdjęć pamiątkowych.

Dzieci uwielbiają oglądać siebie na fotografiach z balów. Porównują stroje karnawałowe koleżanek i kolegów. Myślą w jaką postać zmienić się przy okazji następnej zabawy choinkowej.

Pamiętajmy, że dobre, wygodne stroje karnawałowe, zgodne z preferencjami i upodobaniami malucha są jednym z najistotniejszych elementów gwarantujących niezapomniane emocje towarzyszące zabawie choinkowej.

About the author