Walkie talkie dla dzieci

W czasach postępującej cyfryzacji, każdy młody człowiek marzy o własnym smartfonie. Już dzieci w szkole podstawowej pytają o to, kiedy dostaną swój własny telefon. Większość rodziców jest zdania, że pierwszy telefon dziecko powinno dostać najwcześniej na komunię. Walkie talkie dla dzieci może dać o wiele więcej frajdy niż smartfon. Mogą z niego korzystać już nawet pięciolatki.

Krótkofalówki stały się popularne wśród najmłodszych ostatnimi czasy, ale są w powszechnym obiegu od lat osiemdziesiątych. Walkie talkie to sprzęt, który przydaje się nie tylko do zabawy dla dzieci. Dorośli korzystają z walkie talkie podczas pracy na budowie, w służbach ratunkowych oraz w gastronomii a także w transporcie.

Walkie talkie dla dzieci ma często piękną pastelową kolorystykę i jest proste w obsłudze. Krótkofalówki są niezastąpione podczas zabawy w podchody lub w chowanego. Dzieci, które mieszkają w jednym budynku, czy to w bloku czy domu typu bliźniak mogą porozumiewać się przy pomocy tego fenomenalnego urządzenia. Malcy są szczęśliwi gdy mogą samodzielnie prowadzić rozmowę z osobą, która nie jest w zasięgu wzroku.

Walkie talkie przydaje się także podczas grzybobrania. Jeżeli nie znamy dobrze terenów leśnych przez walkie talkie możemy wezwać pomoc lub nawiązać łączność z innym grzybiarzem.

Zasięg najprostszego modelu krótkofalówki to około 4 kilometrów w linii prostej. Im więcej zakamarków i utrudnień w terenie, tym trudniejszy może być odbiór.

Łączność przez krótkofalówki jest możliwa dzięki zasilaniu na baterie. Kupując walkie talkie dla dzieci na prezent nie zapomnijmy dołączyć zestawu baterii. Nic bowiem nie frustruje bardziej niż prezent, którego nie możemy wypróbować lub używać.

Pamiętajmy też aby zachować dowód zakupu w razie reklamacji. Zazwyczaj karta gwarancyjna nie wystarcza, należy mieć paragon ze sklepu z elektroniką, gdzie kupiliśmy sprzęt.

About the author